„Różaniec do granic”

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.  Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata), w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec), w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli). 

 

W naszej Parafii spotkamy się w sobotę 7 października o godz. 15.00 na Różańcu i Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego..


 

OŚRODEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W RUSINOWICACH

Czcigodny Ksiądz Proboszcz i drodzy Parafianie z Pawonkowa, Solarni i Kośmider

     Zbliża się koniec zbiorów z Waszych pól i ogrodów tradycyjnie jak co roku zwracamy się do Was z gorącą prośbą o podzielenie się z nami tegorocznymi plonami. Złożone przez Was dary pozwolą nam lepiej zatroszczyć się o wszystkie niepełnosprawne dzieci, młodzież oraz ich rodziców i opiekunów przebywających na rehabilitacji w naszym Ośrodku. Zbiórkę darów w Waszej Parafii planujemy przeprowadzić w dniu 10 października 2017r. - wtorek - godz. 10.30. Za wszystkie dary składamy już teraz serdeczne podziękowanie zapewniając o modlitwie z niepełnosprawnymi w Ośrodku za wszystkich ofiarodawców.

Jak co roku prosimy o dary na rzecz ośrodka w Rusinowicach. Dary można będzie składać 10 października od godz. 8.00 do 10.30 na probostwie w Pawonkowie i u państwa Weber przy ul. Podleśnej 27 w Kośmidrach oraz koło kościoła w Solarni.

Plan służby w tygodniu                                                                   Plan w niedzielę

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Odpust ku czci Patronki naszej Parafii św. Katarzyny. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, a z przyszłej niedzieli w Pawonkowie na remont kościoła, w Kośmidrach na budowę kościoła, a w Solarni na inwestycje. Zapraszamy dzisiaj do Pawonkowa na godz. 15.00 na Nieszpory Odpustowe.

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali uroczystość poświęcenia kościoła w Kośmidrach, jubileusz poświęcenia kościoła w Solarni i uroczystość odpustową w Pawonkowie.

3. W środę będziemy wspominać św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Msza Św. w intencji organistów, scholii, kantorów oraz za zmarłych organistów w niedzielę 26 grudnia.

4. W czwartek zapraszamy na Mszę Św. w intencji czcicieli św. O. Pio oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

5. Po przyszłej niedzieli przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszach Św. W sobotę o godz. 7.30 Godzinki i  Msza Św. w intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy na wspólne śniadanie do salki.

6. W czwartek 30 listopada podczas Mszy Św. w Pawonkowie nastąpi rozdanie Dróg do Nieba dzieciom pierwszokomunijnym z Pawonkowa i Kośmider. Po Mszy Św. spotkanie z krawcową. Dzieci z Solarni otrzymają Drogi do Nieba w piątek 1 grudnia podczas Mszy Św. szkolnej.

7. W niedzielę 3 grudnia rozpoczniemy Adwent. Zapraszamy na Nieszpory podczas których nastąpi błogosławieństwo wieńców adwentowych, lampionów i opłatków.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2017

07:30

P.: Za ++ Jana Więckowskiego w rocznicę urodzin, rodziców Jadwigę i Władysława, teściów Agnieszkę i Pawła Kempa, Witolda Kempa, Agnieszkę Pietrucha, Gertrudę Lukoszek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

09:00

K.: Za ++ Romana Kopyto, Stefana i Cecylię Jamrozek, ich synów Mariana i Andrzeja, dziadków, pokrewieństwo Kopyto i Jamrozek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10:00

Za + żonę Justynę Skubała w rocznicę śmierci.

11:30

P.: Suma odpustowa: 1. W intencji żyjących i zmarłych Parafian

2. W intencji żyjących i zmarłych, budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła.

15:00

P.: Nieszpory.

poniedziałek 20 listopada 2017 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

16:30

K.: (szkolna i młodzieżowa) Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Częstochowskiej i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie Mańka oraz dla pokrewieństwa.

17:15

P.: (młodzieżowa) 1. Za + Annę i Henryka Grabiński, Małgorzatę Mańka, z rodzin Grabiński, Kaczmarzyk, Mańka, Krawczyk, Jędras oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za ++ Otylię i Romana Kaczmarzyk.

wtorek 21 listopada 2017 - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

16:30

K.: Za + Alfreda Bronder w 30-ty dzień po śmierci.    

17:15

P.: Za ++ Rudolfa Czerpek w 5-tą rocznicę śmierci, żonę Marię, Martę i Jana Rubiś, Marię i Wilhelma Czerpek oraz pokrewieństwo.

środa 22 listopada 2017 - Wspomnienie św. Cecylii.

07:00

P.: W intencji żyjących i zmarłych Parafian.

czwartek 23 listopada 2017

17:15

P.: (szkolna) W intencji żyjących i zmarłych czcicieli św. O. Pio. Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

18:00

S.: Za ++ rodziców Marię i Piotra Pieprzyca, siostry Cecylię i Gertrudę, braci Alfreda i Józefa, bratową Marię, szwagra Ewalda, siostrzeńców Jerzego i Waldemara, Gertrudę Szyja oraz z rodziny.

piątek 24 listopada 2017 – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.

15:00

P.: Koronka do Miłosierdzia Bożego.

16:30

K.: Za + Floriana Kubica w pierwszą rocznicę śmierci.

17:15

P.: Za ++ Jadwigę, Tadeusza i Mariana Golis, Ewę Pradela, Andrzeja Paludkiewicz, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Małek i Golis oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00

S.: (szkolna i młodzieżowa) Za + matkę Justynę Skubała.

sobota 25 listopada 2017

15:00

P.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Ireny Parys z okazji 70-tej rocznicy urodzin. (TD).

15:30

P.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże, Dary Ducha Świętego zdrowie dla Mariusza Benna z okazji 13-tej rocznicy urodzin oraz dla całej rodziny. (TD)

16:00

P.: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty.

17:00

P.: 1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Bogusława Koza z okazji 60-tej rocznicy urodzin oraz dla całej rodziny. (TD).

2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Elżbiety i Jana Wichary z okazji 60-tej rocznicy urodzin. (TD).

18:00

S.: Za ++ z rodzin Weber.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - niedziela 26 listopada 2017

07:30

P.: Za ++ Rozalię Benna w pierwszą rocznicę śmierci i  rocznicę urodzin, jej męża Alojzego, Jana i Florentynę Benna, Klarę i Franciszka Ulfik, pokrewieństwo z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

09:00

K.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Częstochowskiej i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Agnieszki i Augustyna Matysek z okazji 69-tej rocznicy ślubu. (TD).

10:00

S.: Za ++ Stefana Sowa, babcię Franciszkę Krawczyk, Mariana Rajnoga, z rodzin Rajnoga i Sowa.

11:00

P.: 1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Marii Kołodziejczyk z okazji 80-tej rocznicy urodzin. (TD).

2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Cecylii z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla organistów, scholi, kantorów, oraz za ++ organistów i chórzystów.

15:00

P.: Nieszpory.

poniedziałek 27 listopada 2017

16:30

K.: (szkolna i młodzieżowa) Za ++ Gintera Niemczyk, rodziców, rodzeństwo, Wiktora, Agnieszkę, Jana i Irenę Swoboda.

17:15

P.: (młodzieżowa) Za ++ syna Mirosława Wróblewskiego, rodziców Marię i Hermana Szreter, brata Czesława, Józefa Hasaniak, pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

wtorek 28 listopada 2017

16:30

K.: Za ++ męża Jerzego, wnuka Rafała, rodziców Karola i Barbarę, Magdalenę i Wiktora Spik, Łucję i Jana Mazoń, rodzeństwo i pokrewieństwo.

17:15

P.: Za ++ ojca Stefana Kempa, dziadków z obu stron.

środa 29 listopada 2017

07:00

P.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze bł. Boże, zdrowie i Dary Ducha Świętego w rodzinie Piosek.

czwartek 30 listopada 2017 - Święto św. Andrzeja.

17:15

P.: (szkolna) Za ++ Jerzego Koniecznego, rodziców Ewę i Czesława, Rozalię, Franciszka i Edwarda Panek, Genowefę i Zenona Jańta, Łucję i Eugeniusza Lukoszek, Mieczysława i Leszka Konieczny, dziadków, pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18:00

S.: Za + matkę Łucję Maziec w rocznicę urodzin.

piątek 1 grudnia 2017

16:30

K.: Za ++ matkę Agnieszkę Polińską w rocznicę urodzin, ojca Mariana, dziadków, pokrewieństwo Kopyto i Poliński. Nabożeństwo do NSPJ.

17:15

P.: Za ++ męża Michała Kopyto, rodziców Jana i Franciszkę, ich dzieci, Ryszarda i Agnieszkę Koza, Rozalię Kania, z rodzin Kopyto, Koza i Pradela. Nabożeństwo do NSPJ.

18:00

S.: (szkolna i młodzieżowa) Za + syna Bogdana Pieprzyca w 12-tą rocznicę śmierci,.  Nabożeństwo do NSPJ.

sobota 2 grudnia 2017

07:30

P.: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. W intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego oraz ich rodzin.

16:00

P.: 1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny o zdrowie, bł. Boże i Dary Ducha Świętego dla rocznego dziecka Filipa Płonka, rodziców i chrzestnych.

2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Katarzyny o zdrowie, bł. Boże i Dary Ducha Świętego dla rocznego dziecka Julii Dworak, rodziców i chrzestnych.

17:00

P.: 1. Za ++ syna Dawida Wichary w rocznicę śmierci, rodziców Józefa i Martę Kołodziejczyk, Piotra i Teresę Wichary, brata Romana Kołodziejczyk, dziadków, pokrewieństwo z obu stron.

2. Za + Edmunda Sleziona w pierwszą rocznicę śmierci.

18:00

S.: Za + Augustyna Zazgórnik.

I Niedziela Adwntu 3 grudnia 2017

07:30

P.: Za ++ ojca Jerzego Godzik w pierwszą rocznicę śmierci oraz matkę Anielę.

09:00

K.: Za ++ żonę Adelajdę, rodziców Jana i Anastazję Kopyto, 2 braci, 3 siostry, teściów Antoniego i Annę Maniurka, szwagra Zygfryda, szwagierkę Helenę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

10:00

S.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Barbary o zdrowie i bł. Boże dla górników, ich rodzin oraz za ++ górników.

11:00

P.: Za ++ Irenę Tomczak oraz Mariannę, Feliksa i Józefa Gruszczyński.

15:00

P.: Nieszpory. (błogosławieństwo wieńców adwentowych, lampionów i opłatków)